Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

Kujawy kupują kolejne EZT. Maksymalnie 7 jednostek

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
13-03-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

TABOR I TECHNIKA
Kujawy kupują kolejne EZT. Maksymalnie 7 jednostek
fot. Jakub Rösler
Województwo kujawsko-pomorskie właśnie ogłosiło postępowanie przetargowe na zakup maksymalnie siedmiu nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych. Zamówienie podstawowe obejmuje dostawę jednego pociągu, natomiast 6 pozostałych może zostać dostarczonych w ramach prawa opcji.

Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego właśnie ogłosił przetarg na zakup nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych wraz ze świadczeniem usług serwisowych przez 96 miesięcy. Postępowanie opiewa na maksymalnie 7 jednostek, lecz aż 6 z nich zamawiający może zakupić w ramach prawa opcji, które podzielono na dwie części, w zależności od środków zewnętrznych, z jakich samorząd chce skorzystać przy zakupie.

Prawo opcji dotyczące zakupu drugiej jednostki ma zostać uruchomione, o ile koszt zakupu dwóch pociągów nie przekroczy kwoty, jaką województwo otrzymało w ramach Polskiego Ładu. O tym, że samorząd będzie chciał pozyskać nowe pociągi dzięki rządowej dotacji pisaliśmy tutaj. Uruchomienie tej części prawa opcji ma nastąpić maksymalnie w dniu podpisania umowy na zakup pierwszego pojazdu.

Drugą częścią opcji jest dostawa maksymalnie 5 kolejnych EZT, które zamawiający chciałby pozyskać dzięki środkom unijnym w ramach nowego programu regionalnego. Tę część opcji będzie można uruchomić maksymalnie do 29 grudnia bieżącego roku.

Jak na razie nie znamy dokładnej specyfikacji zamawianych pociągów.

O wyborze najlepszej oferty mają zdecydować cena - 60% oraz termin dostawy - 40%.

Kujawsko-pomorskie całkiem niedawno zakupiło już nowe jednostki, które weszły do służby w grudniu ubiegłego roku. O tym, jak jeździ się nowymi pociągami województwa pisaliśmy tutaj.
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5